Temple Villa Londyn – najlepsze w XV RED BOX CUP 2015

Podsumowanie XV RED BOX CUP 2015

W sobotę 27 czerwca na obiekcie przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu, rozegrany został tradycyjny XV Ogólnopolski Turniej Piłkarski ,,Red Box Cup 2015”. To amatorskie, piłkarskie święto już od kilku lat jest wpisane w kalendarz poznańskich rozgrywek. W tym roku do sportowej rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, podzielonych na 2 grupy A i B po 6 zespołów. W turniejowych zmaganiach udział wzięła oczywiście cała czołówka poznańskiej Ligi RED BOX (El-Pietz, Auta Terenowe, Kantor “Poker”). Po raz drugi z rzędu do Poznania przyjechał jeden z najlepszych zespołów w Katowicach – Hunger-Bud. Były również nowe ekipy,  takie jak Pozdro Techno, Ałtsajder Poznań, Beastie Boys-MC2 Konsulting oraz ekipa ze Szczecina Global Achieve. Po raz kolejny odwiedził nas w Poznaniu
wielokrotny amatorski mistrz Wielkiej Brytanii, drużyna Temple Villa Londyn. I właśnie ta ekipa zwyciężyła w XV RED BOX CUP 2015. Trzeba przyznać, że był to jak najbardziej zasłużony sukces, osiągnięty w świetnym stylu. Tym samym gracze z Londynu przełamali hegemonię poznańskich drużyn, które od wielu lat wygrywały ten turniej. Sama rywalizacja w poszczególnych grupach była niezwykle wyrównana i zacięta. W tej fazie turniejowych zmagań mecze trwały 1×12 minut.Zwycięzcy poszczególnych grup oraz ekipy z drugich miejsc automatycznie awansowały do ćwierćfinałów, natomiast zespoły od miejsc 3-6 grały na krzyż (3A-6B, 3B-6A) systemem pucharowym, by zagrać w czołowej “ósemce”. W przypadku remisu sędzia zarządzał rzuty karne. Ogólnie w fazie grupowej oglądaliśmy 30 meczów. Oto jakie padały wyniki i jak wyglądały końcowe tabele.

PODZIAŁ NA GRUPY ORAZ WYNIKI:

GRUPA – A
Auta Terenowe
Kantor “Poker”
RED BOX
Pozdro Techno
Bus4U – Motors Skórzewo
Global Achieve Szczecin

WYNIKI:
Auta Terenowe – RED BOX         1:0
Kantor “Poker” – Bus4U-Motors   3:2
Pozdro Techno – Global Achieve  3:1
Auta Terenowe – Global Achieve  5:1
Kantor “Poker” – RED BOX        2:0
Pozdro Techno – Bus4U – Motors  0:0
Auta Terenowe – Kantor “Poker”  4:0
Bus4U-Motors – Global Achieve   2:1
RED BOX – Pozdro Techno         2:1
Kantor “Poker” – Global Achieve 2:1
Auta Terenowe – Pozdro-Techno   4:3
RED BOX – Bus4U-Morors          4:0
Kantor “Poker” – Pozdro Techno  3:1
Auta Terenowe – Bus4U-Motors    8:2
RED BOX – Global Achieve        1:1

TABELA: GRUPA – A

1. Auta Terenowe  15 22-6
2. Kantor “Poker” 12 10-8
3. RED BOX Poznań  7  7-5
4. Pozdro Techno   4  8-10
5. Bus4U-Motors    4  6-16
6. Global Achieve  1  5:13

GRUPA – B

El-Pietz
Ałtsajder Poznań
Hunger-Bud Katowice
Temple Villa Londym
Poma-Gramy
Beastie Boys/MC2 Konsulting

WYNIKI:

El-Pietz – Ałtsajder        1:0
Hunger-Bud – Temple Villa   1:2
Poma-Gramy – Beastie Boys   2:0
Ałtsajder – Temple Villa    0:1
El-Pietz – Beastie/MC2      3:0
Hunger-Bud – Poma-Gramy     1:0
El-Pietz – Temple Villa     0:1
Ałtsajder – Poma-Gramy      2:0
Hunger-Bud – Beastie/MC2    3:1
Ałtsajder – Hunger-Bud      0:1
El-Pietz – Poma-Gramy       1:0
Temple Villa – Beastie Boys 2:0
El-Pietz – Hunger-Bud       0:0
Temple Villa – Poma-Gramy   1:0
Ałtsajder – Beastie/MC2     3:0

TABELA: GRUPA – B

1. Temple Villa   15  7:1
2. El-Pietz       10  5:1
3. Hunger-Bud      9  6:3
4. Ałtsajder       6  5:3
5. Poma-Gramy      3  2:5
6. Beastie/MC2     0  1:13

,,KRÓL STRZELCÓW RZUTÓW KARNYCH” – ,,BRAMKARZ ROKU”

Po zakończeniu rywalizacji grupowej, odbyła się jak zwykle pasjonująca i pełna niesamowitych emocji, XII już rywalizacja o tytuł ,, Króla Strzelców Rzutów Karnych” oraz walka o tytuł ,,Bramkarza Roku”. O zaszczytny tytuł ,,Bramkarza Roku” walczyło w tym roku pięciu bramkarzy. Byli nimi:

Michał Haze – Poznań
Dominik Juchacz – Poznań
Paweł Grzywa – Katowice
Adam Pluciński – Poznań
Michał Woźnica – Poznań
Wojciech Malinowski – Poznań

W walce bramkarzy wystartowało więc czterech przedstawicieli z Poznania oraz jeden z Katowic. Po rywalizacji w 5 grupach, do wielkiego finału awansowało dwóch najskuteczniejszych bramkarzy, którzy zanotowali najlepszy procent obronionych karnych w stosunku do oddanych strzałów. Okazali się nimi Michał Haze (przypomnę, że Michał już raz był najlepszym bramkarzem w 2013 roku) oraz golkiper z Katowic – Paweł Grzywa, który popisał się 50% skutecznością obronionych karnych. Natomiast do rywalizacji o prestiżowy tytuł ,,Króla Poznania w Strzelaniu Rzutów Karnych” przystąpiło 59 snajperów, którzy zostali podzieleni na 5 grup. Do ścisłego finału awansowało 10 strzelców, po dwóch najlepszych w każdej z grup. Okazali się nimi:

Filip Paszkiewicz
Artur Kubicki
Bartosz Jankowiak
Piotr Stencel
Kamil Kosicki
Marcin Piasecki
Gustaw Tomkiewicz
Franciszek Siwek
Bartosz Waszkowiak
Bartosz Baranowski

Walka o najlepszego strzelca była niezwykle pasjonująca. Gdy na polu boju pozostało pięciu zawodników, mieliśmy nietypową sytuację. Otóż czterech zawodników nie strzeliło “dziewiątek” i szansę na zwycięstwo miał Franciszek Siwek. Niestety on też nie pokonał bramkarza. Po kolejnych seriach grono się wykruszyło i na polu bitwy pozostało dwóch snajperów: Piotr Stencel i Filip Paszkiewicz. Ostatecznie z tej dwójki lepszy okazał się Filip i to on przez najbliższy rok posiadać będzie prestiżowy tytuł “Króla Strzelców Rzutów Karnych”. W rywalizacji bramkarzy lepszy okazał się Michał Haze, który powtórzył sukces z 2013. Najlepszy strzelec oraz bramkarz nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami oraz talonami na zakup sprzętu sportowego firmy Adidas, które ufundowała firma RED BOX.

Po rozegraniu konkursu na najlepszego bramkarza i najskuteczniejszego strzelca wróciliśmy do turniejowych zmagań. Automatycznie do ćwierćfinału awansowały ekipy Aut Terenowych i Temple Villa Londyn, które bez straty punktu przeszły fazę grupową, oraz zespoły z drugich miejsc, czyli Kantor “Poker” i El-Pietz. Pozostałe drużyny z miejsc 3-6 rozpoczęły fazę pucharową. W I fazie udział wzięło 8 ekip, które zmierzyły się “na krzyż”, według czytelnego systemu (3A-6B, 3B-6A,4A-5B 4B-5A). Stawką tych potyczek była gra w ćwierćfinale. Można powiedzieć, że zaczęło się wielkie granie, bowiem przegrywający automatycznie odpadał z turnieju. Od rundy pucharowej wydłużył się również czas gry do 15 minut. W przypadku remisu, rozgrywana była seria 3 rzutów karnych.

I Runda Pucharowa – Wyniki:

RED BOX – Beastie/MC2        1:1 karne 4:3
Hunger-Bud – Global Achieve  5:1
Pozdro Techno – Poma-Gramy   5:0
Ałtsajder – Bus4U-Motors     5:0

W tej fazie faworyci nie zawiedli i pewnie awansowali do dalszych gier. Mowa o drużynach Hunger-Bud, Pozdro Techno i Ałtsajder, które praktycznie bez żadnych problemów wygrały swoje potyczki. Szczególnie godne odnotowania jest wysokie zwycięstwo debiutanta drużyny Pozdro Techno nad zespołem Poma-Gramy aż 5:0. Jedynie bliski sprawienia sensacji był zespół Beastie/MC2, który dopiero po rzutach karnych uległ ekipie RED BOX. W regulaminowym czasie padł remis 1:1. Drużyny Beastie/MC2, Global Achieve, Poma-Gramy i Bus4U-Motors Skórzewo zajęły miejsca IX – XII.

Ćwierćfinały – Wyniki:

Kantor “Poker” – Hunger-Bud Katowice 1:1 karne 3:4
El-Pietz – RED BOX 0:0 karne 8:7
Temple Villa Londyn – Pozdro Techno 2:0
Auta Terenowe – Ałtsajder Poznań 3:0

Spośród czterech ćwierćfinałowych potyczek, aż dwie zakończył się remisem i o awansie zadecydowały rzuty karne. Tak było w przypadku spotkań drużyn El-Pietz i RED BOX oraz Kantor “Poker” z Hunger-Bud. El-Pietz przez całe spotkanie miał przewagę, jednak nie udokumentował jej zdobyciem bramki. W rzutach karnych El-Pietz wygrał 8:7. Z kolei Kantor “Poker” długo prowadził z Hunger-Bud Katowice. Mało tego dwukrotnie mógł podwyższyć na 2:0, jednak nie wykorzystał dogodnych sytuacji. To się zemściło w końcówce spotkania. Hunger-Bud na minutę przed końcem wyrównał stan rywalizacji i o tym kto zagra w półfinale decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je gracze z Katowic i to oni awansowali do półfinału. W pozostałych dwóch ćwierćfinałach, Auta pewnie pokonały Ałtsajdera, natomiast zawodnicy z Londynu, choć wygrali 2:0 z zespołem Pozdro Techno, to na końcowy sukces musieli się sporo napracować.

Półfinały – Wyniki:

El-Pietz – Auta terenowe 1:0
Hunger-Bud Katowice – Temple Ville Londyn 3:4

W pierwszym, poznańskim półfinale, drużyna El-Pietz (grająca bez swojego kapitana Sebastiana Walkowiaka) odnotowała kolejny w swojej historii znaczący sukces i pokonała 1:0 swojego odwiecznego rywala, niepokonanego w tym turnieju – zespół Auta Terenowe, czym zagwarantowała sobie udział w wielkim finale. Dwa czołowe zespoły poznańskiej ligi stworzyły przednie widowisko. Decydująca bramka meczu padła w pierwszej połowie, kiedy to niepewną interwencję bramkarza Aut wykorzystał Jacek Kaczmarek. W drugich 10 minutach Terenowe osiągnęły zdecydowaną przewagę, ale El-Pietz dość szczęśliwie i ambitnie się bronił. Mimo naporu rywala zdołał dowieźć skromne zwycięstwo 1:0 do końca meczu. Niemniej emocji przyniosło drugie półfinałowe spotkanie pomiędzy Hunger-Bud Katowice a Temple Villa Londyn. Zaczęło się po myśli zawodników z Katowic, którzy objęli prowadzenie 1:0. W miarę upływu czasu do głosu doszedł zespół Temple Villa, który najpierw wyrównał stan rywalizacji, by jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. Po zmianie stron Temple nie zwalniało tempa i w pewnym momencie prowadziło 4:1. Mimo straty trzech bramek Hunger-Bud nie odpuszczał i walczył do końca. W efekcie na dwie minuty przed końcem zdołał zniwelować przewagę przeciwnika do jednej bramki. Miał nawet szansę na remis, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji i w wielkim finale znaleźli się zawodnicy Temple Villa Londyn.
Mecz o III Miejsce:

Hunger-Bud Katowice – Auta Terenowe 3:7

Mały finał nie przyniósł spodziewanych emocji. Nieco zmęczony zespół Hunger-Bud nie zdołał przeciwstawić się silnej ekipie Aut Terenowych i uległ im wysoko 3:7. Auta Terenowe choć nie obroniły tytułu z przed roku to po raz kolejny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i zajęły trzecie miejsce.

Mecz o I Miejsce:

Temple Villa Londyn – El-Pietz 2:0

Wielki finał stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Drużyna z Londynu od początku turnieju pokazała wysoką formę i w finale udowodniła, że w tym dniu jest nie do pokonania (w całym turnieju wygrała wszystkie potyczki). W I części objęła prowadzenie i kontrolowała wydarzenia na boisku. Mądrze się broniła, a gdy tylko nadarzała się okazja, wyprowadzała groźne kontry. Co prawda zespół El-Pietz w drugiej odsłonie ambitnie walczył, wycofał nawet bramkarza, ale nie przyniosło to niestety efektu bramkowego. Mało tego na trzy minuty przed końcem ekipa Temple Villa podwyższyła na 2:0 po golu Victora Okisor. W samej końcówce rozpaczliwe ataki graczy El-Pietz nic nie przyniosły i wynik 2:0 nie uległ zmianie. Tym samym zwycięzcą XV Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego ,,Red Box Cup 2015”, została drużyna Temple Villa Londyn. Jest to na pewno spora niespodzianka, jednak sądząc po przebiegu turnieju w opinii wielu zawodników była to najlepsza drużyna.

Organizator turnieju – Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box, dziękuje wszystkim drużynom za udział w turnieju. Szczególne podziękowania należą się zespołom przyjezdnym, które pokazały się z bardzo dobrej strony. Mam nadzieję, że spotkamy się w kolejnej edycji RED BOX CUP w przyszłym roku! Korzystając z okazji serdecznie zapraszam do zimowej edycji XV Halowego Turnieju Firm ,,Red Box Cup 2016”, który odbędzie się 30-31 stycznia. Tradycyjnie rozegrany on zostanie w pięknej Hali Sportowo-Widowiskowej w Suchym Lesie.

Wyróżnienia Indywidualne:

Najlepszy Strzelec – Mateusz Klichowicz (Auta Terenowe)
Najlepszy Bramkarz – Paweł Grzywa (Hunger-Bud Katowice)
Najlepszy Zawodnik – Victor Okisor (Temple Villa Londyn))

Zawody Sędziowali:

Robert  Mak
Maciej Kaniasty
Wojciech Fieduk
Michał Gurajdowski

Kierownik Turnieju: Maciej Kaniasty

Konferansjer: Michał Gurajdowski

Fotograf: Kinga Jankowiak

Telewizja Internetowa redbox.tv – Dariusz Kozelan

 

Zostaw odpowiedź